ŚWIĄTECZNE KOLĘDOWANIE 2020

Drodzy Rodzice, drodzy Nauczyciele, kochani Uczniowie!

Zapraszam do posłuchania kolęd i piosenek świątecznych w wykonaniu naszych uczniów...
Przed nami najpiękniejsze Święta w roku. Niech nasza muzyka umili Wam ten czas!

Chciałbym ogromnie pogratulować, ale też podziękować wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w nagraniach. Naprawdę włożyliście w nie ogrom pracy, a efekty są imponujące. Dodać należy, że poradziliście sobie wspaniale mimo trudniejszych warunków jakimi jest praca zdalna. Dziękuję też wszystkim nauczycielom i osobom pomagającym przy tworzeniu naszych nagrań. Obecna sytuacja wymaga od nas zdwojonego wysiłku i wielkiej kreatywności - wszyscy podołaliście temu wyzwaniu!

Piosenek wykonywanych przez nasze chóry jest więcej, dzisiaj prezentujemy dwie pierwsze. Będzie to Sanna – bardzo energiczna i wesoła piosenka o zimie w wykonaniu chóru dzieci młodszych. Starsi uczniowie śpiewają Koppangen – przepiękną kolędę szwedzką, która już jakiś czas temu mnie oczarowała i zapragnąłem, aby nasi uczniowie ją wykonali. Dzisiaj to marzenie się spełnia. Partię solową wykonuje przepięknie Celina Slany z klasy czwartej. Towarzyszy jej Linnea Rilton z zespołem Riltons Vanner ze Szwecji (dzięki możliwościom jakie dają nam nowoczesne technologie).

Usłyszycie również wiele kolęd i piosenek świątecznych granych na instrumentach, solo i w zespołach - widać ogromne zaangażowanie i radość płynącą z ekranu!!!

Życzę miłego słuchania!!!

– Wesołych Świąt!!!

Marek Runowski

Kolędujemy śpiewając...

... i grając!!!

Społeczna Szkoła Muzyczna I stopnia Nr 1
im. Edwina E. Gordona
w Poznaniu
ul. Druskienicka 32, 60-476 Poznań