PASOWANIE NA UCZNIA

W środę, 16 października w sali koncertowej zaprzyjaźnionej Szkoły Muzycznej Szeligowskiego na Śródce odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Tradycyjnie ślubowanie „Pierwszaków” połączone było z inauguracją nowego roku szkolnego. Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły Marek Runowski, który życzył pierwszoklasistom i wszystkim uczniom sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym, a następnie przedstawił grono pedagogiczne. W dalszej części odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie nowo przyjętych uczniów.

Drugą część wieczoru wypełniła muzyka w wykonaniu uczniów i nauczycieli. Chór dzieci młodszych, przygotowany przez pana Dariusza Tabisza, w którego skład wchodzą również pierwszoklasiści, wykonał sześć piosenek:
„Podajmy sobie ręce”
„Piosenka o naszej szkole”
„Piosenka o psie”
Kanon „Wrzesień woła”
„Trzech rzezimieszków”
„Słońce już zachodzi”

Chór dzieci starszych pod dyrekcją pana Dariusza Tabisza zaśpiewał trzy utwory:
„Somewhere Only We Know”
melodia ludowa z Mazur – „Jesień”
standard jazzowy „I’m Looking Over”

W czasie koncertu usłyszeliśmy też zespół smyczkowy złożony z uczniów i nauczycieli. Pani Justyna Wróblewska (fortepian) zagrała Menueta G- dur Ignacego Jana Paderewskiego, pan Kamil Lis (fortepian) wykonał Menueta z Partity B-dur Jana Sebastiana Bacha. Wysłuchaliśmy też standardu jazzowego There Will Never Be Another You w wykonaniu pani Kingi Skrzypińskiej (gitara) oraz pana Wojciecha Braszaka (saksofon sopranowy).

Miłym akcentem kończącym uroczystość był słodki poczęstunek dla najmłodszych przygotowany przez rodziców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top