MY NAME IS MUSIC – ogólnoszkolny projekt online

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Przygotowaliśmy dla Was projekt edukacyjny o nazwie „My Name Is Music”, który w całości realizować będziemy online za pomocą Internetu, a który dzięki Waszemu udziałowi nabierze właściwego kształtu i wypełni się treścią. Zwieńczeniem naszych wspólnych starań będzie nagranie filmu wideo z udziałem wszystkich uczniów szkoły. Nasz projekt to tak naprawdę edukacyjna gra, w której w kolejnych zadaniach wspólnie będziemy zapoznawać się z nowym materiałem muzycznym, nauczymy się go audiować, a następnie zrealizujemy nagrania, które po połączeniu stworzą jeden, zgodnie brzmiący, wielki utwór – w nadziei, że zachwyci słuchających i będzie dla nich inspiracją. Dla każdego znajdzie się coś odpowiedniego: dla dzieci młodszych zadania prostsze, dla starszych trudniejsze – każdy z Was będzie miał szansę wziąć czynny udział w naszej zabawie.

Kanwą muzyczną jest utwór wybitnego włoskiego kompozytora, Ennio Morricone, który w tym roku obchodzi 92 urodziny (niebieski napis na plakacie to jego autograf). Naszym projektem również podziękujemy jemu za wspaniałą muzykę (jak myślicie, spodoba mu się nasza niespodzianka?) – którą tak obficie nas obdarzał przez ostatnie sześćdziesiąt lat. Ennio Morricone oprócz wielu utworów koncertowych, stworzył muzykę do prawie pół tysiąca filmów. Przyznacie, że to imponująca liczba. Wybrany przez nas utwór to temat przewodni z filmu „My Name Is Nobody” – będący doskonałym przykładem tzw. „spaghetti westernu” (westernu włoskiego, w odróżnieniu od amerykańskiego). Ennio Morricone zasłynął z muzyki pisanej do takich filmów w latach 60/70. Jak zapewne zauważyliście tytuł naszej gry to parafraza tytułu oryginalnego – wymyślona ad hoc, w jednej chwili, przez Pana Wojtka Braszaka, a jakże pasująca do idei naszej szkoły i jej uczniów.

Koordynatorem całości jest Pan Wojtek Braszak, który będzie ‚obrabiał’ materiał dostarczany przez uczniów, a także będzie dbał o wysoki poziom artystyczny i kształt ostateczny dzieła. On doradzi, co można poprawić i zrobić lepiej. Warto więc słuchać i realizować jego wszystkie dodatkowe prośby! Nauczyciele instrumentu również będą pomagać swoim uczniom na lekcjach online w opracowaniu melodii oraz doradzą jak najlepiej je nagrać, aby były wyraziste i pięknie brzmiały.

Nie wiemy jaki kształt przyjmie nasze wspólne dzieło. Będziemy je tworzyć na bieżąco, z dnia na dzień. Wszystko tak naprawdę zależeć będzie od Waszego zaangażowania i wytrwałości. A zatem do dzieła!

Zapraszamy do obserwowania strony projektu i częstych jej odwiedzin (zakładka Szkoła/Dla uczniów). Tam znajdziecie instrukcję do gry, tam też pojawiać się będą kolejne zadania do wykonania. Aby wszyscy uczniowie mogli w pełni wziąć udział w zabawie i odkrywać kolejne tajemnice gry, może być potrzebne wsparcie Rodziców – choćby przy odpowiednim ustawieniu kamery, włączeniu nagrywarki, pomocy w nagrywaniu kolejnych fragmentów. Liczymy więc na Waszą pomoc, drodzy Rodzice, a dzieciom życzymy dużo wrażeń i mnóstwa muzycznej satysfakcji!

Powodzenia!

PS: Dla wszystkich uczniów, którzy wezmą udział w naszym projekcie przygotowaliśmy miłe prezenty-niespodzianki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top